Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Kiedy wypadające włosy mogą sygnalizować problemy zdrowotne?

Nadmierne wypadanie włosów to nigdy nie jest dobry sygnał. Jeśli gubimy więcej niż 100 włosów dziennie, niestety trzeba poważnie rozważyć występowanie nieprawidłowości. Niepokoić powinny nas zawsze sytuacje, kiedy nagle liczba wypadających włosów się zwiększa: wyraźnie obserwujemy więcej pomałamych łodyg na szczotce, rano na poduszce, czy w odpływie pod prysznicem.

Wypadające włosy mogą poważnie nas zaniepokoić. Zdarza się jednak, że to problem chwilowy i nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych działań, bo nie jest potrzebne leczenie. Wtedy włosy same się odbudowują, a gdy ustaje przyczyna wypadania włosów, fryzura wzmacnia się i ponownie wraca do pierwotnej gęstości. Niestety wypadające włosy mogą również wskazywać na poważne problemy zdrowotne. I wtedy niezbędne jest skuteczne działanie.

Wypadające włosy a nadmiar zabiegów stylizacyjnych

Nadmiernie wypadające włosy mogą być objawem "przestylizowania", częsta koloryzacja, prostowanie włósów, zakręcanie ich może znacznie osłabiać ich kondycję, w konsekwencji czego włosy stają się cienkie, delikatne, szybciej wypadają.

Ich kondycję mogą pogarszać nawet pozornie mało znaczące zabiegi takie, jak zbyt częste mycie, czesanie, stosowanie nieodpowiednich szamponów, czy też zbyt mocne wiązanie włosów.

Wypadające włosy a infekcja i wysoka temperatura

Nadmierne wypadanie włosów często obserwuje się po dłuższej infekcji przebiegającej z wysoką temperaturą. W takiej sytuacji włosy zaczynają się przerzedzać, ale nie od razu. Dopiero po kilku tygodniach od choroby ich kondycja wyraźnie staje się słabsza. Na szczęście proces wypadania jest zazwyczaj krótkotrwały i można w miarę szybko sobie z nim poradzić.

Wypadające włosy a niedobór składników odżywczych/osłabienie

Wypadające włosy często są symtomem niedoborów żelaza, cynku, białka, a także witaminy H (biotyny), witaminy A, witaminy z grupy B, kwasu foliowego, a także krzemu, magnezu, cynku oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Gdy organizm jest niedożywiony lub spożywamy wysoko przetworzoną żywność, to do włosów nie docierają wszystkie cenne składniki odżywcze. Wystarczą już niewielkie nieprawidłowości w diecie, by zauważyć symptomy problemu. Niestety włosy i skóra są najdalej w łańcuchu potrzeba – dlatego zwyczajnie często minerały i witaminy do nich nie docierają.

Wypadające włosy mogą być symptomem anemii z powodu niedoboru żelaza. Żeby wykluczyć ten problem, należy wykonać podstawowe badanie krwi, które da nam pełny obraz sytuacji i pozwoli wykluczyć lub potwierdzić tę przyczynę.

Wypadające włosy a stres i przemęczenie

Gdy jesteśmy zmęczeni, zestresowani, nasze włosy mogą cierpieć. Wewnętrzne napięcie może być widoczne również na skórze – poszarzałej, pożółkłej lub mniej jędrnej. Dlaczego włosy wypadają na skutek stresu? Wszystko z powodu ich niedotlenienia. Osłabione krążenie krwi może sprzyjać niedostarczaniu cennych składników tam, gdzie są potrzebne, co odbija się na kondycji całej fryzury.

Wypadające włosy a choroby tarczycy i inne

Włosy mogą wypadać z powodu nieprawidłowej pracy tarczycy. Dlatego jeśli bardziej "oczywiste" przyczyny nadmiernego wypadania włosów zostały zbadane, warto sprawdzić działanie tarczycy.

Zdarza się, że wypadające włosy są przyczyną tocznia rumieniowatego, dlatego by mieć pewność, dlaczego włosy nadmiernie wypadają, czasami trzeba zrobić kompleksowe badania. Osoba, specjalizująca się w tym zakresie, może nam pomóc.

Jednak jeśli nie chcemy czekać na wizytę, niepotrzebnie tracąc czas, obserwując jak kolejne włosy wypadają, warto zainwestować w tabletki Profolan, które mocą naturalnych składników wzmacniają włosy i zapobiegają ich nadmiernemu wypadaniu. One naparwdę działają i nie mają żadnych skutków ubocznych. Dlatego warto je stosować niezależnie od przyczyn wypadania włosów!

Poznaj najlepsze tabletki i szampon na wypadanie włosów!