Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

W jakim wieku najczęściej rozpoczyna się łysienie?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu widok łysiejącego dwudziestolatka szokował. Naturalne były pytania – dlaczego tak szybko i komentarze w stylu „biedne dziecko”. Dzisiaj przerzedzająca się fryzura bardzo młodych osób nikogo nie dziwi, staje się normą. Wszystko oczywiście za sprawą zjawiska, które staje się coraz powszechniejsze, ale mimo skali nadal bardzo stresujące dla osób, które go bezpośrednio doświadczają.

Już po okresie dojrzewania

Wypadanie włosów nie dotyczy obecnie jedynie panów w średnim wieku. Proces łysienia bardzo często rozpoczyna się świeżo po okresie dojrzewania i systematycznie postępuje w ten sposób, że panowie około 30 roku życia są zwyczajnie łysi. Wyglądają podobnie jak ich ojcowie i dziadkowie w wieku 50-60 lat.

Skąd taka nagła zmiana? Dlaczego dzisiaj łysiejący trzydziestolatkowie to nie rzadkość, a norma?

Kiedy można mówić o wczesnym łysieniu?

Jeśli mężczyzna traci włosy już około 20-30 urodzin, mówimy o wczesnym łysieniu. Taki schemat utraty włosów nie będzie sygnalizował starzenia się, ale inne nieprawidłowości. O naturalnym, fizjologicznym procesie wypadania włosów możemy mówić, gdy występuje około 45 roku życia i później – i nawet wtedy można mu zapobiegać i go blokować.

Wczesne łysienie. Skąd ten problem?

Dlaczego mężczyźni tak szybko łysieją? Kiedyś utrata włosów była symptomem starzenia się. Wiązała się z silnym obniżeniem poczucia własnej wartości.

Dzisiaj obliczono, że 2/3 mężczyzn tracących włosy pozbywa się ich jeszcze przed 35 rokiem życia, dlatego proces przerzedzania fryzury nie może być wiązany w ich przypadku ze starzeniem. Jaka jest zatem przyczyna?

Okazuje się, że problem jest złożony. Na pierwszym miejscu – zestaw genów, czyli taka ich konfiguracja, która jest szczególnie wrażliwa na dihydrotestosteron, pochodną testosteronu. Tę wrodzoną wrażliwość mogą pogłębiać inne czynniki – stosowana dieta, uboga w cenne minerały i witaminy, jak również stres, który prowadzi do niedotlenienia cebulek oraz utrudnia sprawne funkcjonowanie włosów.

Ponadto przyczyną problemu jest zaburzenie wewnętrznej równowagi, co prowadzi do zmian hormonalnych. Bardzo często rewolucje te następują na skutek prowadzenia niezdrowego trybu życia, stosowanie niektórych leków, używek (np. papierosów), czy występowania niektórych chorób, które mogą prowadzić do zachwiań równowagi i osłabienia włosów.

Niewiele młodych mężczyzn na poważnie bierze ostrzeżenia dotyczące palenia. Tymczasem papierosy sprawiają, że do cebulek nie dociera wystarczająca ilość tlenu. Palenie bowiem zmniejsza poziom tlenu we krwi, sprawia, że włosy stają się niezdrowe i dochodzi do uszkodzeń mieszków, a następnie do przerzedzenia fryzury.

Ponadto niekorzystnie na wygląd włosów może wpływać również brak snu, a także nieregularność polegająca na przyjmowaniu posiłków o różnych porach, jak również chodzenie spać o odmiennych godzinach.

Niezbędna diagnoza

Jeśli obserwujemy u siebie wczesne objawy łysienia, wskazana jest diagnoza, poszukiwanie przyczyn problemu.

Można założyć, że przyczyną jest spadek genetyczny po przodkach, czyli dziedziczenie problemu, coś absolutnie od nas niezależnego. Zdarza się jednak, że łysienie jest spowodowane przez problemy z funkcjonowaniem układu immunologicznego, jak również przez niedobory odżywcze, problemy z tarczycą, niski poziom żelaza, białka. Dlatego po prostu należy to zbadać i nie zakładać czegokolwiek z góry za pewnik.

Co można zrobić już teraz, by łysienie nie postępowało

Zanim poznasz przyczynę wypadania włosów, możesz już teraz efektywnie wzmacniać fryzurę, poprzez stosowanie naturalnych metod. Pod tym względem szczególnie dobrze sprawdzają się:

• zdrowy, regularny tryb życia – z wystarczającą ilością snu i czasem na odpoczynek,

• dieta bogata w białka, witaminy – B3, B5, B9, E i minerały – magnez, żelazo i cynk,

• picie pełnej szklanki wody co godzinę w celu uzupełnienia płynów i nawilżenia włosów od środka,

• warto włączyć do codziennej diety również zieloną herbatę, która blokuje negatywne działanie DHT

• Jedzenie warzyw i owoców, które pobudzają włosy do wzrostu – brokuły, migdały, szpinak, ryby, soja, żółtka jaj,

• usuwanie najczęstszej przyczyny utraty włosów – poprzez stosowanie naturalnych suplementów diety, które wspomogą funkcjonowanie włosów oraz zablokują przyczynę problemów. Tak działa właśnie Profolan– najlepsze tabletki blokujące łysienie.

Łysienie to nie wyrok. Jeśli proces utraty włosów rozpoczął się, nie załamuj rąk, zacznij działać. Poprzez mądre wsparcie i przemyślane posunięcia możesz osiągnąć więcej niż myślisz.

Poznaj najlepsze tabletki i szampon na wypadanie włosów!