Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Czy Szampon Dx2 rzeczywiście powstrzymuje łysienie plackowate?

Szampon DX2 to jeden z najpopularniejszych środków, które mają hamować wypadanie włosów i stymulować porost nowych. Na stronie produktu, nadzorowanej przez producenta, możemy przeczytać, że DX2 to skuteczny sposób na wypadanie włosów spowodowane działaniem dihydrotestosteronu – DHT. Problem w tym, że łysienie plackowate to choroba o podłożu autoimmunologicznym, zupełnie odmienna od tej, której mechanizmem sterują hormony. Z tego powodu DX2 to preparat, który raczej nie będzie skuteczny w przypadku łysienia plackowatego.

Łysienie plackowate – przyczyny

Aby ocenić działanie szamponu DX2 na wypadanie włosów, warto przeanalizować, jakie przyczyny ma łysienie plackowate. Okazuje się, że jest to jedna z chorób autoimmunologicznych, kiedy, na skutek nieznanych czynników wyzwalających, organizm zaczyna atakować swoje mieszki włosowe. Choroba objawia się stanem zapalnym, kiedy mieszki włosowe zostają uszkodzone, a włosy wypadają.

Łysienie plackowate częściej występuje rodzinnie, dlatego podejrzewa się, że skłonność do niego może być dziedziczona, podobnie zresztą jak inne choroby z kategorii autoagresji.

Proces utraty włosów wzmagają również sytuacje stresowe, ciężkie stany emocjonalne. Inne źródła wiążą występowanie łysienia plackowatego z niedoborem niektórych pierwiastków, na przykład cynku. Teraz, by ocenić ewentualne korzyści ze stosowania DX2 na łysienie plackowate, warto przeanalizować na podstawie informacji na stronie producenta, jak działa ten szampon.

Jak działa DX2?

DX2 to, z opisu producenta, przede wszystkim szampon odżywczy i wzmacniający. Zawiera substancję czynną Pronalen Fibro-ActifTM, która wzmacnia cebulki włosów oraz chroni włosy na całej długości, wyraźnie je odżywiając. Drugim ważnym składnikiem jest Aloe Barbadensis Leaf Juic, który nawilża skórę głowy i regeneruje jej powierzchnię. Poza tym składniki szamponu chronią przed szkodliwym wpływem promieni UV.

Niestety skład szamponu, zwłaszcza po bliższym przyjrzeniu, również nie zachwyca: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Silicone Quaternium-16/Undeceth-11/Butyloctanol/Undeceth-5, Butylene Glycol/Glycine Soja Germ Extract/Triticum Vulgare Germ Extract, PEG-4 Rapeseedamide, Sodium Chloride, PEG-120 Methyl Glucose Trioleate/ Propylene Glycol, Benzyl Alcohol/Methylchloroisothiazolinone/Mathylisothiazolinone, Parfum, Citric Acid.

Trudno doszukać się jakiegokolwiek składnika, który naprawdę mógłby walczyć z przyczyną łysienia plackowatego. Niestety samo wzmocnienie fryzury może być niewystarczające, ponieważ problem z nadmiernym wypadaniem włosów rozpoczyna się dużo głębiej niż sięgają cebulki włosów.

Jak można skutecznie walczyć z łysieniem plackowatym?

Na łysienie plackowate obecnie działają składniki dobrze przebadane i sprawdzone w niezależnych badaniach. Najważniejsze wśród nich są: minoksydyl, substancje o działaniu immunopresyjnym, a także takie metody, jak: fotochemioterapia, krioterapia i immunoterapia miejscowa. Na etapie eksperymentów w terapii łysienia plackowatego jest stosowanie substancji zwanej jako ruksolitynib. Potrzeba jednak czasu, by potwierdzić lub wykluczyć jej wpływ na fryzurę.

Niestety na tle sposobów wymienionych wyżej, działanie DX2 jest symboliczne, by nie napisać iluzoryczne. W przypadku tak poważnych przyczyn, jakie kryją się za łysieniem plackowatym, szampon ten jest niestety niewystarczający, co potwierdzają zresztą opinie dostępne w internecie na jego temat i na temat jego działania na łysienie plackowate.

Dlatego zamiast preparatów działających powierzchniowo, dużo lepszym rozwiązaniem są pastylki, które za sprawą starannie skomponowanego składu rozwiązują problem z łysieniem od podstaw, uzupełniające deficyty oraz chroniące przed destrukcyjnym wpływem substancji, prowadzących do łysienia plackowatego.

Poznaj najlepsze tabletki i szampon na wypadanie włosów!