Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Czy na pewno warto inwestować w przeszczep włosów? Poznaj wady i zalety

Wielu mężczyzn jest sfrustrowanych i zdeterminowanych. Patrzą w lustro i widzą coraz bardziej przerzedzoną fryzurę. Kondycja ich włosów pogarsza się, a oni coraz mniej wierzą, że da się coś z tym zrobić. Po stosowaniu wielu nieskutecznych metod zatrzymywania łysienia, pragną w końcu znaleźć sposób, który poprawi ich wygląd. Prędzej czy później pojawia się myśl – a może przeszczep włosów? Niestety tuż za nią idzie długa lista wątpliwości.

Czy ideę tę warto w ogóle rozważać, a może lepiej w ogóle nie brać jej pod uwagę? Jakie wady i zalety ma przeszczep włosów? Czy to w końcu sprawdzi się u mnie?

Poniżej znajdziesz prawdziwe wiadomości na temat zabiegu transplantacji włosów. Nie są to informacje podkoloryzowane przez osoby trudniące się zabiegami przeszczepu włosów, nie jest to wpis sponsorowany, ale rzetelna informacja na ten temat. Powinieneś o tym wiedzieć i przeczytać z uwagą ten artykuł, zanim zdecydujesz się na inwazyjny zabieg chirurgiczny.

Pierwsze pisemne wzmianki o udanym przeszczepie włosów sięgają 1822 roku. Zabieg odbył się w Würzburgu w Niemczech. Wykonania eksperymentalnego przeszczepu poddał się student medycyny Diffenbach, który przeprowadził i udokumentował procedurę przeszczepu włosów u ludzi i u zwierząt. Diffenbach przeszczepił włosy z jednego obszaru na drugi i tym sposobem sprawił, że problem z nadmiernym wypadaniem włosów przeszedł do przeszłości.

Odkrycie mikrochirurgicznych technik i stworzenie nowoczesnej aparatury, a także lepsze zrozumienie przyczyn wypadania włosów pozwoliło dopracować stosowaną obecnie technikę transplantacji włosów. Dzisiaj przeszczep włosów ma opinię skutecznego sposobu na łysienie. Jakie są koszty jego przeprowadzenia?

Przeszczep włosów to ostateczność

Przeszczep włosów to ostateczna forma leczenia, a właściwie usuwania skutków, wypadania włosów. Wymaga sporego przygotowania, precyzji i umiejętności chirurgicznej. Metoda ta stosowana jest do leczenia męskiego łysienia wywołanego czynnikami dziedzicznymi. Rzadziej praktykowana jest u kobiet.

Niestety przeszczep włosów może być kosztowną sprawą. Ostateczna wycena zależy od przyjętej techniki i liczby wykonanych przeszczepów. Poza tym znaczenie ma również: stopień utraty włosów, dostępność włosów od dawcy lub z innych miejsc na ciele, jak również kondycja skóry na głowie.

Niestety nie każdy może skorzystać z zalet transplantacji.

Jakie zalety ma przeszczep włosów?

Przeszczep włosów, dzięki zaawansowanym technikom, jest dzisiaj dość prosty i dostępny w wielu miejscach w Polsce. Generalnie oczekiwany efekt można uzyskać za pierwszym razem, nie ma potrzeby przygotowywania kilku zabiegów – co niewątpliwie korzystnie wpływa na komfort odzyskiwania włosów.

Główna zaleta wynikająca z zabiegu to poprawa wyglądu. Pacjent może odmłodzić swoją aparycję, a dzięki temu korzystnie wpłynąć na poczucie własnej wartości.

Przeszczep włosów może być stosowany w przypadku łysienia typu męskiego, sprawdza się do przywrócenia rzęs, włosów, brody, brwi. Może być receptą również na problemy kobiet, które doświadczają łysienia typu żeńskiego.

Operacja jest bezpieczna pod tym względem, że nie musi być przeprowadzana w pełnym znieczuleniu. Dlatego jeśli obawiasz się skutków „tradycyjnego usypiania”, dręczą Cię fobie dotyczące ryzyka nieobudzenia się, to zabieg można przeprowadzić tak, by tego ryzyka po prostu nie było. Dzięki operacji można uzyskać efekt dobrze rozmieszczonych włosów, które równomiernie porastają całą powierzchnię głowy.

Jakie wady ma przeszczep włosów?

Nie u wszystkich przeszczep włosów się sprawdzi. Trzeba również pamiętać o tym, że włosy, które zostają przeszczepione mają typowe dla siebie właściwości – kolor, długość, strukturę, które zachowują po rozpoczęciu dopływu krwi do głowy.

Żeby przeszczep w ogóle się udał, osoba poddana zabiegowi, musi posiadać wystarczającą ilość włosów gotowych i nadających się do przeszczepu. Profil idealnego kandydata do zabiegu to wiek powyżej 18 lat, ustabilizowany schemat utraty włosów, brak infekcji skóry głowy, przeciwwskazaniem jest palenie papierosów, cukrzyca, nadciśnienie, choroby tarczycy, skłonność do krwawień. Poza tym pacjent musi być gotowy do niespożywania alkoholu po dwóch tygodniach od zabiegu.

Niestety każdy zabieg to ryzyko. Trzeba mieć na uwadze ewentualne zakażenie, niekorzystną reakcję na znieczulenie, inne problemy, które mogą w trakcie zabiegu wyniknąć – ból, krwawienia, obrzęk, świąd, drętwienie skóry, torbiele.

Przeniesienia sporego płatu skóry z włosami (zwykle 1-1,5 x 15-35 cm) może skutkować uszkodzeniem delikatnych struktur okalających włosy. Niestety istnieje też ryzyko, że zabieg zakończy się powstaniem blizn i ran. Po przeszczepie przez kilka dni trzeba nosić specjalny bandaż na głowie.

Lekarz zaleca również, by uważać na stosowane leki oraz picie alkoholu, co mogłoby spowodować przykre dolegliwości, w tym krwawienia z obszaru przeszczepu.

Trzeba ponadto mieć na uwadze dość wysokie koszty przeszczepu włosów – około 14 tysięcy złotych w przypadku zaawansowanych zmian, 3 tysięcy w odniesieniu do małych zakoli, 7 tysięcy złotych, gdy problemem jest mała łysina.

Kogo na taki wydatek stać? Zwłaszcza, że zabieg może nie dać oczekiwanych rezultatów? Wiele placówek podkreśla, że pacjent powinien mieć realne oczekiwania – warto o tym pamiętać, gdy zostajemy skuszeni bardzo obiecującymi fotografiami, które nierzadko mają niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Poznaj najlepsze tabletki i szampon na wypadanie włosów!