Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Poznaj naszą opinię na temat marki Nanogen

Nanogen to preparat bazujący na nanowłóknach – nieinwazyjna metoda poprawiająca wygląd przerzedzonych fryzur w kilkanaście sekund. Produkt nie walczy z przyczyną nadmiernego wypadania włosów, nie zatrzymuje łysienia, jedynie maskuje objawy i nieznacznie poprawia wygląd poprzez redukcję negatywnego efektu wizualnego. Jednak czy to wystarczy?

Jak działają produkty marki Nanogen?

Nanogen to kosmetyk. Nie produkt leczniczy, ale po prostu preparat, który ma poprawić wygląd włosów – w podobny sposób jak pianka nadająca objętości czy lakier.

Jak to działa?

Mechanizm jest bardzo prosty. Polega na obsypaniu włosów tysiącem drobinek keratynowych. Preparat ma wczepiać się mocno we włosy, zapewniając efekt zwiększenia gęstości fryzury i lepszego wyglądu włosów już w kilkanaście sekund po naniesieniu środka.

Co robi producent, by używanie Nanogenu dawało możliwe naturalny efekt?

Nanogen to środek dostępny w kilku kolorach, tak, by dopasowanie preparatu do odcienia kosmyków było proste a uzyskany efekt możliwie dobry. Do wyboru udostępnione zostały takie odcienie, jak: czarny, ciemny brąz, ciemny blond, rudobrązowy, kasztanowy, siwy, biały. W palecie dostępne są najpopularniejsze kolory włosów, brak tych bardziej ekstrawaganckich uzyskiwanych podczas bardziej odważnej koloryzacji.

Jakie opinie ma Nanogen?

Nanogen to popularny produkt, jednak nie idealny. Niestety jego stosowanie nie jest tak dyskretne jak zwykło się uważać. Naniesienie proszku skutkuje często jego osypywaniem.

Ponadto trzeba mieć na uwadze, że środek zagęszcza włosy, ale nie jest w stanie stworzyć nam fryzury tam, gdzie nie ma włosów. Na łysych obszarach zwyczajnie proszek nie będzie miał się czego trzymać, a uzyskany efekt okaże się niezachęcający do dalszych eksperymentów z tym środkiem. Dlatego możliwości stosowania Nanogenu są bardzo ograniczone. Preparat ten nie sprawdzi się w wielu przypadkach – na przykład u klasycznie łysiejących mężczyzn, którzy doczekali się łysego obszaru w centralnej części głowy.

Trzeba pamiętać, że Nanogen nie zwiększa ilości włosów, on jedynie daje efekt optycznej poprawy wyglądu fryzury. Nie zablokuje nam również łysienia, dlatego nie jest to rozwiązanie skuteczne i można je traktować tylko doraźnie i jedynie w sytuacji, gdy łysienie nie jest mocno zaawansowane.

Czy warto?

Na pewno warto leczyć przyczyny wypadania włosów, a nie maskować skutki, bo włosów z czasem będzie coraz mniej, a używanie metod doraźnych takich, jak Nanogen stanie się bezcelowe. Trzeba walczyć z przyczyną łysienia, tę usuwa najlepiej Profolan – tabletki, które dbają o zachowanie mocnych i gęstych włosów i skutecznie zatrzymują łysienie.

Poznaj najlepsze tabletki i szampon na wypadanie włosów!