Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Jak przyspieszyć porost włosów domowymi metodami?

Zastanawiasz się, co zrobić, żeby włosy rosły szybciej, aby fryzura była gęsta, bez miejsc przerzedzeń, jak sprawić, żeby lepiej się prezentowała, a nasze poczucie wartości wzrosło?

Okazuje się, że całkiem nieźle sprawdzają się domowe metody na przyspieszenie porost włosów. Przeczytaj, jak przyspieszyć porost włosów domowymi metodami.

Dieta bogata w białko

Gdy zastanawiasz się, jak przyspieszyć porost włosów, warto byś zwróciła uwagę na codzienny jadłospis. Powinien być on starannie skomponowany, szczególnie pod kątem spożywanego białka. To dlatego, że ważnym składnikiem budulcowym włosów jest keratyna, białko, którego brak sprawia, że włosy stają się słabsze i wolniej rosną. Zwiększenie ilości białka w diecie pozwala usunąć ten problem.

Białko znajdziemy w tłustych rybach, soi, mięsie, jajkach (białku), roślinach strączkowych, twarogu, orzechach.

Cysteina a porost włosów

Badania potwierdziły, że cysteina – aminokwas, a jednocześnie przeciwutleniacz sprawia, że włosy rosną szybciej. Szczególnie sporo cysteiny znajdziemy w muesli, owsie, otrębach. Jednak szczególnie cenne właściwości pod tym względem przynależą do l-cysteiny, ważnego składnika tabletek na porost włosów Profolan.

Witaminy wspomagające porost włosów

Osoby poszukujące metod, jak przyspieszyć porost włosów powinny zainteresować się również wzbogaceniem swojej codziennej diety w cenne witaminy. W kontekście porostu włosów szczególnie ważne są zwłaszcza biotyna, kwas foliowy i żelazo. Tych trzech składników nie może zabraknąć w jadłospisie, jeśli chcemy mieć zdrowe i gotowe do dynamicznego wzrostu włosy.

Zwróć uwagę, jak często myjesz głowę

Codzienne mycie włosów może spowolnić ich wzrost. Okazuje się, że wypłukiwanie cennych olejów z włosów i zaburzanie ich naturalnych barier ochronnych może zwyczajnie włosy osłabiać. Takie jest zdanie osób, które mają na swoim koncie najlepsze osiągnięcia i doświadczenia z zakresu pytania – jak przyspieszyć porost włosów. Przeciwko tej teorii wypowiadają się jednak eksperci, którzy twierdzą, że używanie delikatnych szamponów i kosmetyków do włosów nie może negatywnie na nie wpływać. Warto mieć na uwadze te rozbieżności i samodzielnie podjąć dobrą dla siebie decyzję.

Masaż skóry głowy

Systematyczny, codziennie wykonywany masaż skóry głowy może stymulować porost włosów. W jaki sposób? Przede wszystkim przez poprawę krążenia oraz lepszy przepływ tlenu do cebulek włosów. Warto spróbować codziennego masażu wykonywanego przez 3-5 minut dziennie.

Nie czesz mokrych włosów

Czesanie mokrych włosów to nie najlepszy pomysł, szczególnie jeśli mamy pod ręką gęsty grzebień lub szczotkę – skutkiem takiego zabiegu będą osłabione, połamane włosy. Zamiast tego lepiej zainwestować w grzebień z rzadkimi ząbkami oraz unikać gwałtownych ruchów w trakcie rozczesywania włosów.

Znalezienie sposobu na zmniejszenie stresu

Jak przyspieszyć porost włosów? Okazuje się, że warto zadbać o to, by w skuteczny sposób radzić sobie ze stresem, znajdując czas na relaks i poprawę samopoczucia.

Dlaczego to tak istotne? Niestety niewiele osób o tym wie, ale stres, zwłaszcza ten permanentny, nieprzepracowany może mieć negatywny wpływ na tempo wzrostu włosów oraz zaburzać naturalny cykl wzrostu włosów.

Domowe zabiegi wspomagające porost włosów

Porost włosów można wspomóc, decydując się na domowe, naturalne metody. Sprawdzają się w tym zakresie, na przykład ziołowe płukanki, chociażby płukanka z rozmarynu, która w naturalny sposób stymuluje porost włosów.

Jeśli szukasz sposobu, jak przyspieszyć porost włosów, możesz sięgnąć również po ocet jabłkowy, który ma korzystny wpływ na pH skóry oraz naturalnie stymuluje mieszki włosowe do pracy i wspomagania porostu włosów.

Dobre efekty przynosi również połączenie soku z aloesu z cebulą. Aloes usuwa bowiem nadmiar sebum, które często blokuje pory skóry i odpowiada za zmniejszenie odżywienia mieszków włosowych, z kolei sok z cebuli to cenne źródło siarki – składnika bardzo korzystnie wpływającego na skórę głowy.

Jeśli decydujemy się na domowe, naturalne metody przyspieszenia porostu włosów, należy uzbroić się w cierpliwość. Potrzeba bowiem czasu na zauważenie satysfakcjonujących efektów.

Poznaj najlepsze tabletki i szampon na wypadanie włosów!