Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

Ranking najlepszych preparatów na wypadanie włosów

UWAGA! Na stronie zamieściliśmy linki do sklepów, które zostały przez nas sprawdzone pod względem wiarygodności oraz posiadają oryginalne produkty.

Ile wynosi cena zabiegu przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów to dla niektórych jedyna skuteczna metoda usuwania oznak łysienia, która daje natychmiastowe efekty. Niestety jest to zabieg dość inwazyjny, który wiąże się z licznymi wyrzeczeniami, trzeba mieć na uwadze skutki uboczne (np. ból, blizny), jak również długą listę przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Ile tak właściwie wynosi cena zabiegu i jak się przygotować do niego, by był skuteczny? Czy metoda ta sprawdzi się w każdej sytuacji?

Na czym polega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg chirurgiczny o bogatej historii, po raz pierwszy transplantację wykonano w 1959 roku w Ameryce, w Polsce zabieg przeprowadzono kilkadziesiąt lat później - w 1984 roku.

Chirurgiczne leczenie łysienia polega na uzupełnieniu ubytków włosów w miejscu ich przerzedzenia oraz na obszarach całkowicie pozbawionych włosów. Wskazaniem do wykonania zabiegu przeszczepu włosów jest łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn (najpopularniejsza przyczyna łysienia), łysienie pourazowe, wypadanie włosów po oparzeniach. Włosy można przeszczepiać nie tylko na głowę, ale również na innych obszarach – na przykład brwi.

Na czym, jeśli chodzi o szczegóły, polega zabieg przeszczepu włosów? Zabieg przeprowadza się poprzez pobranie fragmentu skóry pochodzącej z owłosionej tylnej części głowy i przeniesieniu jej, po pocięciu drobnych zespołów mieszkowych, na obszar bez włosów.

Przeszczep włosów cena

Ile kosztuje dzisiaj przeszczep włosów? Okazuje się, że spore znaczenie ma to, na jaką konkretnie metodę zdecydowaliśmy się podczas zabiegu – istnieje metoda tradycyjna i bardziej czasochłonna, a jednocześnie droższa metoda FUE.

Cena przeszczepu włosów uzależniona jest od zakresu wykonania zabiegu. W przypadku niewielkich zakoli musimy liczyć się z kosztem około 3000 złotych, usunięcie średnich zakoli będzie wiązało się z ceną około 3500 złotych a duże zakola to koszt około 14 000 złotych.

Gdy zabiegowi poddawany jest większy obszar skóry, cena jest jeszcze wyższa – duża łysina centralnej części głowy zostanie usunięta w cenie około 21 000 złotych, a duży obszar przerzedzenia włosów to koszt około 7000 złotych.

Przeszczep włosów - czy warto?

Wykonanie przeszczepu włosów to dość spora inwestycja. Trzeba na nią przeznaczyć nawet kilka tysięcy złotych. Przeciętnie zarabiający Polak może mieć problem, by sobie na tego typu zabieg pozwolić, zwyczajnie może stwierdzić, że go na to nie stać.

Poza tym trzeba mieć na uwadze, że nie zawsze przeszczep włosów pozwoli nam uzyskać dobre efekty. Bywa, że zwyczajnie nasze oczekiwania nie są realne i dobrze gdy uczciwy lekarz po prostu nam o tym powie. Gorzej, gdy będzie nas mamił nierealnymi efektami.

Jest coś jeszcze – decydując się na przeszczep włosów, trzeba mieć na uwadze, że jest to zabieg chirurgiczny, inwazyjny, po którym pozostają niestety blizny. Dlatego nie wszystkie fryzury po zabiegu będą równie dobrze się prezentowały.

Podsumowując – warto starannie przemyśleć decyzję o przeszczepie włosów, by wykonać zabieg i być zadowolonym a nie rozczarowanym, pozostając z poczuciem zmarnowania pieniędzy.

Poznaj najlepsze tabletki i szampon na wypadanie włosów!